Dažniausiai užduodami klausymai (DUK)

Ar tai pavojinga?

Šis sportas (žaidimas) saugesnis nei tenisas, futbolas ar golfas. Pirmiausia, visi privalo dėvėti apsaugines kaukes. Antra, markeriai reguliuojami taip, kad šovinuko greitis jį iššovus neviršytų 90 metrų per sekundę. Be to, kad ir koks nevykęs šūvis būtų, atsipirksite nebent mėlyne. Trečia, prieš žaidimą yra pravedamas instruktažas ir susipažįstama, kaip saugiai naudotis technika. Ketvirta, žaidimo metu stebi instruktoriai, kurie pasirūpina žaidėjo saugumu nelauktose situacijose. Dažasvydyje nėra netikėtų pavojų, bet vis dėlto - tai sportas, ir kaip ir kiekviename sporte, taip ir čia galimos traumos - visa priklauso nuo žaidėjo atsargumo ir taisyklių laikymosi.

Kas gali žaisti dažasvydį?


Bet kuris suaugęs asmuo ar vaikas nuo 12 metų, prižiūrimas tėvų arba, jei tėvai davė raštišką sutikimą.

Iš ko padarytas dažų šovinukas?

Dažniausia juos gamina tos pačios gamyklos, kurios daro kapsules vaistams. Šovinukas turi želatininį apvalkalėlį, o jo viduje - vandeniui atsparūs, įvairių spalvų augaliniai dažai. Apvalkalėlis plonytis ir lengvai plyšta nuo smūgio; palieka ryškią dažų dėmę. Dažų skonis nėra malonus, bet visiškai nekenksmingas.

Ar dažai nusiplauna?


Kadangi dažai nekenksmingi ir yra augalinio pagrindo, juos lengva išskalbti. O dažus, esančius ant medžių ar sienų nuplauna lietus. Net "sveikas" dažų šovinukas, gulintis ant žemės, po kiek laiko bus lietaus ištirpdytas ir neliks jo nė pėdsako.

Ką apsirengti žaidimui?


Dažasvydį galima žaisti nebūtinai vilkint kamufliažinį komplektą - striukę ir kelnes, bet ir vilkint tamsių tonų rūbus, pavyzdžiui tokius, kokiais rengiamės į iškylą miške. Patartina avėti aukštais batais su giliu protektoriumi, jei žaidimas vyksta miške. Jei žaidžiame patalpoje - užteks tik aukštų batų. Svarbu kepure pridengti galvą.

Ar žaidimą gali stebėti žiūrovai?

Taip, jei žiūrovai laikosi saugaus atstumo - stebi iš ten, kur niekas nepataikys į juos. Jei teisėjai leidžia, į lauką gali būti įleidžiami operatoriai ar fotografai, dėvintys apsaugines kaukes.